Loading Events

The Metropolitan Opera | Nightly Met Opera Streams

Share

facebook-logo
whatsapp-logo
null
luni, 16 martie 2020 - duminică, 29 martie 2020

 

„În aceste vremuri extraordinar de dificile, am vrea să oferim consolare iubitorilor de operă”, a spus managerul Peter Gelb, într-un comunicat. „În fiecare seară, vom oferi o diferită bijuterie din colecţia noastră din ultimii 14 ani”. Streamingul va fi gratuit şi va începe, în fiecare seară, la ora locală 19.30. Fiecare spectacol va fi disponibil online timp de 20 de ore.

Săptămâna I

  • Luni, 16 martie - Carmen de Bizet
    Interpretează Elīna Garanča și Roberto Alagna; dirijor Yannick Nézet-Séguin

înregistrare din 16 ianuarie 2010.

  • Marți, 17 martie - La Bohème de Puccini
    Interpretează Angela Gheorghiu și Ramón Varga; dirjor Nicola Luisotti.

înregistrare din 5 aprilie 2008.

  • Miercuri, 18 martie -  Il Trovatore de Verdi
    Interpretează Anna Netrebko, Dolora Zajick, Yonghoon Lee și Dmitri Hvorostovsky; dirijor Marco Armiliato.

înregistrare din 3 octombrie 2015.

  • Joi, 19 martie - La Traviata de de Verdi
    Interpretează Diana Damrau, Juan Diego Flórez și Quinn Kelsey; dirijor Yannick Nézet-Séguin.

înregistrare din 15 decembrie 2018.

  • Vineri, 20 martie - La Fille du Régiment de Donizetti
    Interpretează Natalie Dessay și Juan Diego Flórez; dirijor Marco Armiliato.

înregistrare din 26 aprilie 2008.

  • Sâmbătă, 21 martie - Lucia di Lammermoor de Donizetti
    Interpretează Anna Netrebko, Piotr Beczała și Mariusz Kwiecien; dirijor Marco Armiliato.

înregistrare din 7 februarie 2009.

  • Duminică, 22 martie - Eugene Onegin de Tchaikovsky
    Interpretează Renée Fleming, Ramón Vargas și Dmitri Hvorostovsky; dirijor Valery Gergiev.

înregistrare din 24 februarie 2007.


Săptămâna a II-a, dedicată lui Wagner 

  • Luni, 23 martie - Tristan und Isolde
    Interpretează Nina Stemme, Ekaterina Gubanova, Stuart Skelton, Evgeny Nikitin și René Pape; dirijor Simon Rattle.

înregistrare din 8 octombrie 2016.

  • Marți, 24 martie - Das Rheingold
    Interpretează Wendy Bryn Harmer, Stephanie Blythe, Richard Croft, Gerhard Siegel, Dwayne Croft, Bryn Terfel, Eric Owens și Hans-Peter König; dirijor James Levine.

înregistrare din 9 octombrie 2010.

  • Miercuri, 25 martie - Die Walküre
    Interpretează Deborah Voigt, Eva-Maria Westbroek, Stephanie Blythe, Jonas Kaufmann, Bryn Terfel și Hans-Peter König; dirijor James Levine.

înregistrare din 14 mai 2011.

  • Joi, 26 martie - Siegfried
    Interpretează Deborah Voigt, Jay Hunter Morris, Gerhard Siegel, Bryn Terfel și Eric Owens; dirijor Fabio Luisi.

înregistrare din 5 noiembrie 2011.

  • Vineri, 27 martie - Götterdämmerung
    Interpretează Deborah Voigt, Wendy Bryn Harmer, Waltraud Meier, Jay Hunter Morris, Iain Paterson, Eric Owens și Hans-Peter König; dirijor Fabio Luisi.

înregistrare din 11 februarie 2012.

  • Sâmbătă, 28 martie - Die Meistersinger von Nürnberg
    Interpretează Annette Dasch, Johan Botha, Paul Appleby și Michael Volle; dirijor James Levine.

înregistrare din 13 decembrie 2014.

  • Duminică, 29 martie - Tannhäuser
    Interpretează Eva-Maria Westbroek, Michelle DeYoung, Johan Botha, Peter Mattei și Gunther Groissböck; dirijor James Levine.

înregistrare din 31 octombrie 2015.

 

Vrei sa devii voluntar?

Ești curios să afli cine sunt rISeUp-erii Iași – Capitala Tineretului din România și cum poți deveni și tu rISeUp-er!